Pousada Cantinho Da Paz
| Gratis WiFi Gratis Wi-Fi på offentlige områder | Swimmingpool Udendørs pool | Spa og afslapning Damprum |
| Kæledyr ikke tilladt |
Pousada Cantinho Da Paz Itatiaia ligger 10 minutters kørsel fra House Beatles Visconde de Maua og tilbyder et dampbad og en sauna. Det er Wi-Fi tilgængelig i offentlige områder.
Cachoeira Veu de Noiva ligger 5 minutters kørsel fra hotellet.
Værelserne på stedet kan bryster sig af en balkon og en pejs. Værelserne er udstyret med private badeværelser.
Der tilbydes kontinental buffet med forskellige retter hver morgen. Zucchine Ristorante og Ratatouille ligger 250 meter fra kro.
På hotellet
General
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- Nøgleadgang
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Have
- Sauna
- Damprum
På værelset
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i et Pousada Cantinho Da Paz hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Pousada Cantinho Da Paz hotel ved en parkeringsplads. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Pousada Cantinho Da Paz hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Pousada Cantinho Da Paz hotel er 90$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på det Pousada Cantinho Da Paz hotel?
Gæsterne på det Pousada Cantinho Da Paz hotel kan betale med Visum, Mastercard og American Express. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Pousada Cantinho Da Paz hotel?
På Pousada Cantinho Da Paz hotel kan gæster vælge mellem Dobbeltværelse og Tre mands værelse.